Varianty bazénů

Bazény skimmerové.

Bazén je osazen jedním či více skimmery, do kterých přetéká voda z bazénu, dále pak potrubím voda odtéká na základě sacího čerpadla do filtrace. Zde se voda pročistí a vrací se zpět vratnými tryskami.

atypicky
Bazény s přelivným roštěm.

Voda z bazénu přepadá přes přelivný rošt – hranu bazénu a odtéká do akumulační-vyrovnávací nádrže, která obsahuje dostatečné množství vody, aby zpětně vyrovnávala hladinu vody v bazénu. Voda z akumulační nádrže odtéká do filtračního zařízení odkud se vrací zpět do bazénu pomocí vratných trysek.

I přes vyšší pořizovací cenu, je oceňován zákazníky pro svůj jedinečný vzhled a provedení.

dsc_0945

 

Tvary bazénů

Bazény vyrábíme v základním provedení obdélník a ovál. Dále nabízíme např. kruhové bazény.

dsc_0731 kruh
Obdélník Kruh
dsc01069a 100_3381
Ovál Ovál / obdélník

 

Materiál

Pro výrobu našich bazénů používáme polypropylenové desky o síle stěny a dna 6 mm nebo 8 mm od osvědčeného dodavatele Röchling Planá nad Lužnicí. Bazén o síle stěny 6 mm je dodáván s kulatými rohy R.50cm (záruka 3 roky), bazén o síle stěny 8 mm je vyroben s ostrými rohy 90°st. (záruka 4 roky) neboť je tento materiál již hůře ohebný. Standardně dodáváme bazény v barvě světle modré nebo bílé.

Technické listy k používanému polypropylenu:

Datenblatt-Polystone-P-homopolymer-DE (120.5 KB)
REP-DQS_019525_QM08_2015-02-26_deutsch_logo(1) (244.2 KB)

Výhody bazénu s ostrými rohy:

 • Stěny bazénu jsou rovné (nevlní se)
 • Bazén se lépe betonuje
 • Celková vyšší pevnost konstrukce bazénu
 • Delší životnost
 • Prodloužená záruční lhůta korpus bazénu na 4 roky
dsc00001 dsc_0322
Bazén 6mm, kulaté rohy, barva bílá Bazén 8mm, ostré rohy, barva světle modrá

 

Hloubka bazénu

Bazény dodáváme v různých hloubkách (od 1,2m až 1,5m = maximální možná hloubka bazénu). Hloubku bazénu je však nutné zvážit. Neplatí pravidlo čím hlubší bazén tím lepší!

Pokud si objednáte bazén o hloubce 1,5m:

 • Bazén má větší objem, což znamená větší množství vody v bazénu, větší množství použité chemie v bazénu, delší doba ohřevu bazénové vody, vyšší spotřeba energie
 • Tato hloubka je nepohodlná pro děti a osoby s nižší výškou, které musí stát ve vodě „na špičkách“ a celkový pohyb v bazénu je tak pro ně nepohodlný
 • Je nutné si uvědomit, že se nejedná o bazén plavecký, nýbrž rekreační, který především slouží k odpočinku a zábavě

Bazénové schodiště

Nabízíme různé druhy bazénového schodiště, které naleznete kliknutím ZDE.
 

Příslušenství k bazénům

K bazénům dodáváme kompletní bazénové příslušenství jako: filtrace, filtrační šachty, trysky, skimmery, potrubní rozvody, izolace, chemie, dále dodáváme solární plachty, navijáky, solární sprchy, zimní krycí plachty, protiproudy, tepelné výměníky, ionizátory, ozonátory, UV lampy a jiné zařízení pro bezchlórovou úpravu vody, sluneční kolektory, bazénové zastřešení a další nezbytné zařízení pro funkčnost a komfort Vašeho bazénu. Veškeré příslušenství umísťujeme do vodotěsné technické šachty vyrobené z polypropylenu vybavené potřebnými prostupy a zásuvkami. Je možné příslušenství umístnit do zahradního domku či ve sklepě domu, nutno však předem konzultovat.

technikschacht 16x12m_in
Technická šachta Technologie v technické šachtě

 

Přeprava bazénu

 • bazény vyrábíme na naši firmě a hotové je dovážíme k zákazníkovi, kde provedeme usazení bazénu a zapojení bazénového příslušenství
 • v případě, že na zahradu zákazníka je zhoršený přístup a nelze-li hotový bazén dopravit v celku, vyrábí se bazén na místě z předem připravených dílů
 • pokud se jedná o bazén nad rozměr 3,5 x 7,2m, zhotovujeme tento bazén vždy na místě, tedy u zákazníka, neboť přeprava již není možná

Naše bazény jsou určeny do země, nejsou samonosné a musí se obetonovat. Každý zákazník od nás obdrží veškeré informace pro přípravu bazénového výkopu a betonáž bazénu (viz. ZDE). Tyto výkopové a stavební práce naše firma neprovádí.

dsc_1169 dsc_1175
Technická šachta
montaz_11
Technická šachta Technická šachta
 

 

 

 
Základní tvary vyráběných bazénů naší firmou jsou: obdélník a ovál. Je však možné dodat i jiné tvary dle přání zákazníka.

Při výrobě bazénu používáme tři typy lemu (zakončení bazénu):

 1. Lem s přelivným žlábkem – hladina, žlábek a dlažba jsou v jedné úrovni. Bazénová voda odtéká do akumulační nádrže přes přelivnou hranu – rošt bazénu. Jedná se o vyšší kategorii bazénu, cenově náročnější oproti standardnímu skimmerovému bazénu.
 2. Lem snížený – lem v úrovni dlažby (je zakončen modrou polypropylenovou trubkou o průměru 32mm).
 3. Lem 20 x 15cm – lem 15cm nad úrovní dlažby (jedná se o 20cm rozšířenou plochu bazénu podél celého obvodu převyšující 15cm nad terén). Neboť je lem zvýšený, zabraňuje přímému navátí nečistot do bazénu. Lze na něm sedět a pohodlně odpočívat. Pokud však do budoucna zvažujete bazénové zastřešení, tento typ lemu není vhodný.
zlabek1 zlabek1 zlabek1

Bazény je možné obložit např. dřevem, či dlažbou.

zlabek1 zlabek1 zlabek1

 

Varianty dodávaných bazénů

Naše firma dodává dva systémy bazénů: skimmerový a žlábkový.

 

Bazény se skimmerem

Bazén je osazen jedním nebo dvěma skimmery, do kterých přetéká voda z bazénu, dále pak potrubím voda odtéká na základě sacího čerpadla do filtrace. Zde se voda pročistí a vrací se zpět vratnými tryskami.

zlabek1 zlabek1
Ukázka skimmerového bazénu se sníženým lemem

 

Bazény s přelivným žlábkem

Voda z bazénu přepadá přes přelivný rošt – hranu bazénu a odtéká do akumulační-vyrovnávací nádrže, která obsahuje dostatečné množství vody, aby zpětně vyrovnávala hladinu vody v bazénu. Voda z akumulační nádrže odtéká do filtračního zařízení odkud se vrací zpět do bazénu pomocí vratných trysek.

zlabek1 zlabek1
Ukázka žlábkového bazénu

 

Hloubka bazénu

Bazény taktéž dodáváme v různých hloubkách, dle přání zákazníky(od 1,2m až 1,5m = maximální možná dodaná hloubka bazénu). Hloubku bazénu je však nutné zvážit. Neplatí pravidlo čím hlubší bazén tím lepší!

Hlubší bazén (cca 1,5m) má tyto nevýhody:

 • Bazén má vyšší objem, což znamená větší množství vody v bazénu, větší množství použité chemie v bazénu, delší doba ohřevu bazénové vody
 • Tato hloubka je nepohodlná pro děti a osoby s nižší výškou, které musí stát ve vodě „na špičkách“ a celkový pohyb v bazénu je tak pro ně nepohodlný
 • Je nutné si uvědomit, že se nejedná o bazén plavecký, nýbrž rekreační, který především slouží k odpočinku a zábavě

 

Použitý materiál

Standardně jsou bazény vyrobeny z polypropylenu (bližší informace zde) o síle stěny a dna 6mm. Na přání zákazníka dodáváme bazény z materiálu 8mm.

Tento materiál našim zákazníků doporučujeme, neboť má několik výhod:

 • Stěny bazénu jsou rovné (nevlní se)
 • Bazén se lépe betonuje
 • Celková vyšší pevnost konstrukce bazénu
 • Delší životnost
 • Prodloužená záruční lhůta na korpus bazénu 4 roky

Jelikož je tento materiál již hůře ohebný, bazén je vyroben s ostrými rohy.

zlabek1 zlabek1

Ostatní tvary bazénu

Kromě základních tvarů obdélníku a oválu, vyrábíme kruhy, osmičky, ledvinky, malé dětské nadzemí bazénky a jiné atypické tvary.

Naše bazény je možno umístnit jak na zahradu tak i do interiéru. Do bazénu je možno vstupovat pomocí nerez žebříku, nebo plastových schodů (viz. ceník bazénových schodů).

 

zlabek1 zlabek1
Atypický bazén Kruh
zlabek1 zlabek1
Obdélník/ovál Interiérový bazén

Příslušenství k bazénům

K bazénům dodáváme kompletní bazénové příslušenství. Jedná se o základní vybavení: filtrace, filtrační šachty, trysky, skimmery, potrubní rozvody, izolace, chemie, dále dodáváme solární plachty, navijáky, solární sprchy, zimní krycí plachty, protiproudy, tepelné výměníky, ionizátory, ozonátory, UV lampy a jiné zařízení pro bezchlórovou úpravu vody, sluneční kolektory, bazénové zastřešení, bazénové lemy z pískovce a další nezbytné zařízení pro funkčnost a komfort Vašeho bazénu.

Veškeré příslušenství umísťujeme do vodotěsné technické šachty vyrobené z polypropylenu. Je možné příslušenství umístnit do zahradního domku či ve sklepě domu, avšak tuto variantu je nutné zvážit. Zahradní domek či sklep bývá ve větší vzdálenosti od bazénu, čímž narůstá množství použitého potrubí a současně se snižuje výkon bazénového čerpadla.

zlabek1 zlabek1

Přeprava bazénu

 • bazény vyrábíme v naší firmě a hotové je dovážíme k zákazníkovi, kde provedeme usazení bazénu a zapojení bazénového příslušenství.
 • V případě, že na zahradu zákazníka je zhoršený přístup a nelze-li hotový bazén dopravit v celku, vyrábí se bazén na místě z předem připravených dílů.
 • Pokud se jedná o bazén nad rozměr 3,5 x 7,2m, zhotovujeme tento bazén vždy na místě, tedy u zákazníka, neboť přeprava již není možná.

Naše bazény jsou určeny do země a jelikož nejsou samonosné, musí se obetonovat. Každý zákazník od nás obdrží veškeré informace pro přípravu bazénové jámy a betonáž bazénu (viz. bližší informace zde). Tyto výkopové a stavební práce naše firma neprovádí.